AVRUPA

Pandemide son durum(Covid-19)

Bu konuda 13.5.2021 tarihli yazimizda o günkü durumu belirtmiştik ve üyelerimizin aşı olmasini tavsiye etmiştik Geçen süre içinde dünya çapında bu viruse yakalanan insan sayisinin 240.055.011 kişiye ve ölenlerin ise 4.889.571 kişiye ulaştığını rakamlardan görüyoruz.. Ayni tabloda kaldigimiz ülkelerdeki rakamlarida tek tek görebildigimiz için her ülkenin rakamlarini ayrica yazmiyoruz. Herkes kaldigi ülkede pandemideki son durumu bu tabloda görebilir.
Hepimizin çevremizde viruse yakalananlarin ve hatta ölenlerin de oldugunun ne yazık ki biliyoruz. Üyelerimizden halen aşı olmiyanlarin olup olmadigini bilmiyoruz. Önümüzdeki 25. Aralik 2021 tarihinde dernegimizin 1.Olagan genel kurulunu yapacagiz. Kongremize üyelerimizin yaninda en yakin aile bireylerinin de katilmasini arzu ediyoruz. Kongremizin yapilmasina daha iki aylik bir zaman var. Halen aşı olmayan üyelerimizin kalan bu süre içinde aşlarını yaptirmalarina yeterli zaman var. Bu süreyi kullanarak aşımlarımızı yaptirabiliriz. Elbette biz Dernek Yönetim Kurulu olarak herkesin aşi olmasini dayatmiyoruz. Ancak bizler, ayni zamanda kongremize katilacak üyelerimize ve misafirlerimize karşı da sorumluyuz. Biz kongremize katilacak üye ve dinleyicilerimizden hickimsenin virus kaparak hastalanmasini da asla istemiyoruz. Bu vesileyle bütün delegelerimize ve kongremize ziyaretci olarak katilacak herkese şimdiden aşı olmalarini öneriyoruz.
Aşı olmiyanlarin kongreye alinmalari şuan varolan kurallar çerçevesinde mümkün degildir. Kitlesel toplantilara ilişkin tedbir amaçlı alinan kisitlamalarin kongremize kadar kalkabilecgini da beklemiyoruz. Çünkü,sayisal olarak vakalardan belli bir azalma olmasina ragmen tehlikenin halen geçmediğini hepimiz biliyoruz.

Herkese saglikli günler diliyoruz.

Avrupa Dersim Riçikliler Dernegi
Yönetim Kurulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu