Etkinlikler

Riçik Derneği kır buluşması piknik Fethi elaldı 2018 istanbul

Mustafa BOR
6120 Abonnenten
Tunceli-Dersim-Mazgirt “RIÇİK KÖYÜ DERNEĞİ”
Geleneksel Kır Buluşması Etkinliği
Açılış Knş..Fethi ELALDI-İst.Mv.Erdal ATAŞ-Sunum:Emrah POLAT
Sanatçılar:Eren AYDIN,Hakkı ŞİMŞEK,Cansu AKDOĞAN
Söyleşi-Çekim-Yapım-yayın:Edeb.Öğrt.Mustafa BOR-Boryayın
06-05-2018 Yeşil Cennet-Maltepe-İstanbul
RIÇİK KÖYÜ DERNEĞİ’NDEN YANSIYANLAR
İstanbul Kartal’da Yaşam Bulan Dersim Mazgirt RIÇİK KÖYÜ DERNEĞİ 06-Mayıs- 2018 Tarihi’nde Yüzlerce Dersim,Rıçik ve Can Dostlarının Katılımıyla İstanbul Maltepe Yeşil Cennet Mesire Alanı’nda Geleneksel KIR BULUŞMASI-PİKNİK Etkinliğini Yaşama Geçirdi.
Rıçik Derneği Başk.Fethi ELALDI,YK Üyeleri; Turabi ÇAPAR-Orhan BUDAK-Savaş AYHAN-Ali Emrah POLAT-Hayri GETİZMAN-Türkan ALBAY-A.Polat AKBAŞ-Davut YEŞİLTEPE ‘nin hazır bulunduğu PİKNİK etkinliğine;Hdp İstanbul Mv.Erdal ATAŞ,Kartal Beld.Başk.Yard.Gökhan YÜKSEL,Dersim -MAZGİRT Köy Dernekleri Temsilcileri ve davetli konuklar da katılarak katkılarını sundular.
Sunumunu Ali Emrah POLAT’ın yaptığı etkinlik;Başkan Fethi ELALDI’nın açılış konuşmasıyla başladı.Sayın ELALDI” YK Üyeleriyle birlikte katılımcı konuklarını selamlayarak,”Hoş geldiniz” Dedi.Yaptığı konuşmasınnda ;Ülkemizin bu gününde yaşananları dile getirdi,Bu süreçte birliktelik ve dayanışmanın ne denli önem taşıdığını vurgulayarak “Yapılacak seçimlerde birer yurtsever Can olarak üzerimize düşen görevi demokrasiye olan inancımızla yerine getirmeliyiz”Dedi.
Derneğin gelenekselleştirdiği ve her yıl Plaketle onurlandırdıkları YILIN ANNESİ seçiminde Bu yıl da Sakine TOPAL laik görüldüğü açıklandı.Bu nedenle hazırlanan plaket Yılın Annesi Saygıdeğer Sakine TOPAL adına gelini, Plaketlerini HDP İstanbul Mv.Erdal ATAŞ ‘ın elinden aldı.
Sayın ATAŞ’da yaptığı konuşmasıyla etkinliğe ayrıca katkısını sundu.
Sanatçılar;Eren AYDIN,Hakkı ŞİMŞEK,Cansu AKDOĞAN ve Ergün AKDOĞAN’da sahne alarak okudukları Halk Türkü ve Ezgileriyle etkinliğe renk kattılar.
Davul-Zurna Ekibi eşliğinde yöresel Halkoyunlarımızın da oynandığı,halaylarımızın çekildiği etkinliğe katılanlar kesintisiz yağan yağmurun muhalefetine rağmen çimenler üstünde halaylar çekerek gönüllerince eğlendiler,yarınlara taşınacak unutulmaz an ve anılar yarattılar.
Piknik etkinliği;Toplu çekilen anı resim ve Boryayın tarafından yapılan söyleşilerle,birlik,beraberli ve dayanışma ruhunun verdiği güç ve güven içinde esenlikle son buldu.
Haber:Edeb.Öğrt.Mustafa BOR-Boryayın 2018 İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu