ARŞİVGÜNCEL

YAYIN POLİTİKAMIZ HAKKINDA

Değerli Arkadaşlar,
İnternet Sitemizi oluşturduğumuzdan bugüne kadar yazar arkadaşlarımızdan gelen yazıları çoğunu hiç değiştirmeden olduğu gibi sitemizde yayınladık. Ancak sitemize gelen çok az sayıda yazıları yayınlayamadık. Biz yazı kurulu olarak, bize katkı sunmak için gönderilen yazılar için tüm yazarlara teşekürlerimizi iletiyoruz. Onların emeklerine olan saygımızı bu vesileyle de belirtmek istiyoruz. Yayınladığımız yazılarla ilgili başkanımız yazar arkadaşlara daha önceleri açıklamalarda bulunmuştu. Son dönemde Türkiye’den bir okurumuzun yazısını istemeyerekte olsa yayınlamayı uygun bulmadık.
Bu açıklamamızla birlikte, yazıları kaleme alan yazar arkadaşlarımızı bilgilendirmek, aynı zamanda önümüzdeki dönemde yazıların içerikleriyle ilgili kısa bir açıklama yapmayı uygun buluyoruz.
En başta belirtmeliyiz ki sitemizde yayınlanacak yazılar derneğimizin amaç ve programını aşacak içerikte olmamasını arzuluyoruz.
İkinci husus, yazılarımız ile birlikte gerek üyelerimiz arasında, yada okurlarımızla aramızda gereksiz polemiklere de sebep vermemeliyiz.
Üçüncü olarak da yazılarımızla herhangi bir siyasi kurumun, partinin ve benzeri oluşumların sözcüsü konumuna düşmemeliyiz. Bahsetmek istediğimiz; sitemizi farklı düşüncelerin bir tartışma platformuna dönüştürmemek lazım. Başka bir ifadeyle çeşitli siyasi oluşumların yan kuruluşu gibi tavırlardan kaçınmalıyız. Elbette hepimizin kendisine has bir duruşu ve siyasi görüşü vardır. Birey olarak kendi düşüncelerimizi her yerde birey olarak savunabiliriz. Sorun derneğin kurumsal olarak yayın faaliyetine gelince bazı kuralları göz önünde tutmamız gerekir. Farklı siyasi oluşumlar tarafından kamuoyunda yayınlanan ve kendilerine özgün düşünceleri sitemizde yayınlayarak siyasi kurum ve partilerin birinin yada ötekisinin tarafı konumuna düşmemeliyiz. Doğrudan dernek adına olmadığı müdetce her düşüncenin özgürce savunulmasından yanayız ve bunu savunuyoruz.
Biz, dernek olarak kitlemizin durumunu ve farklılıklarımızı göz önüne alarak, program ve amaçlarımıza uygun bir yayın faaliyeti yürütmek zorundayız. Bu açıklamamızla birlikte yazısını yayınlayamadığımız yazar arkadaşların bizi anlayışla karşılayacaklarını umuyoruz. Yukarıda açıkladığımız çerçeveye uygun gelen yazıları mutlaka yayınlayacağımız her arkadaşın bilmesini istiyoruz.
Sitemiz sizlerin gönderdiği yazı, yorum ve haberlerle dahada güçlenecektir.

YAZI KURULU 24.3.2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu